Support Australian made,  B-----T

Dont know if this reciept is clear but l paid 745 rp which is around 6 bucks for a small jar of Peanut butter l know that may not sound much but compared to the loaf of bread at 54 cents it’s a rip off. Notice the “Australian orange” for 64 cents, all oranges are imported from Aust. & don’t mind paying for them, but yous Aussies can fix your own economy without my help, all the way from poverty sticken Sri Lanka…lifetime ban on Peanut Butter

Advertisements